W jakim celu stosuje się krem Dioderm?
Krem Dioderm jest przepisywany w celu łagodzenia stanu zapalnego skóry i swędzenia związanego z łagodnymi stanami zapalnymi skóry, takimi jak:
- Łagodny do umiarkowanego wyprysk i zapalenie skóry wszystkich typów.
- Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry.
- Drażniące kontaktowe zapalenie skóry.
- Pieluszkowe zapalenie skóry.
Jak działa krem Dioderm?
Dioderm krem zawiera aktywny składnik hydrokortyzon w stężeniu 0,1%, który jest rodzajem leku zwanym miejscowym kortykosteroidem. Jest stosowany w celu zmniejszenia stanu zapalnego skóry.
Zapalenie skóry występuje, gdy reakcja alergiczna lub podrażnienie skóry powoduje uwalnianie różnych substancji w skórze, które rozszerzają naczynia krwionośne i powodują, że obszar podrażnienia staje się czerwony, obrzmiały, swędzący i bolesny.
Hydrokortyzon działa wewnątrz komórek skóry, aby zatrzymać uwalnianie tych substancji zapalnych. Zmniejsza to obrzęk, zaczerwienienie i swędzenie, a więc pomaga zapobiegać drapaniu, które może dodatkowo podrażnić skórę.
Hydrokortyzon jest łagodnym kortykosteroidem, który można stosować na skórę w celu leczenia różnych reakcji zapalnych skóry, takich jak reakcje na rośliny, ukąszenia owadów, biżuteria, kosmetyki, dezodoranty, mydła i detergenty. Jest również stosowany w leczeniu różnych postaci łagodnej egzemy.
Jak należy stosować krem Dioderm?
Lek Dioderm należy nakładać cienko na dotknięte obszary skóry raz lub dwa razy dziennie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy stosować kremu na uszkodzone lub zainfekowane obszary skóry. Nie nakładaj go na twarz, chyba że zaleci Ci to lekarz.
Uważaj, aby krem nie dostał się do oczu, ust, nosa lub okolicy narządów płciowych. Spłukać zimną wodą, jeśli dojdzie do przypadkowego kontaktu.
Dokładnie umyj ręce po nałożeniu kremu, chyba że leczysz dłonie.
Skutki uboczne stosowania Dioderm
Dioderm jest ogólnie dobrze tolerowany, chociaż w rzadkich przypadkach pacjenci mogą odczuwać skutki uboczne. Jeśli Dioderm stosuje się długoterminowo, na dużych obszarach skóry, na zranionej lub skaleczonej skórze lub używa się hermetycznych opatrunków (oraz pieluch), jest on wchłaniany przez organizm w większej ilości. Zwiększa to ryzyko miejscowych skutków ubocznych, takich jak:
- Podrażnienie skóry w miejscu podania;
- Rozrzedzenie leczonej skóry;
- Rozstępy (paski przypominające zadrapania skóry).
W jakim celu stosuje się Dioralyte?
Lek ten jest szczególnie ważny w przypadku osób słabych i starszych oraz dzieci z biegunką, które z powodu odwodnienia mogą bardzo łatwo zachorować.
- Wymiana płynów i elektrolitów utraconych w wyniku ostrej biegunki.